Zoran Jovović

Prof. dr Zoran Jovović

redovni profesor | Biotehnički fakultet

Rođen sam u Nikšiću 27. 02. 1966. godine, gdje sam završio osnovnu i srednju školu sa odličnim uspjehom. Poljoprivredni fakultet – Odsjek za ratarstvo upisao sam u Sarajevu 1985/86. godine, gdje sam i diplomirao 1990. godine sa prosječnom ocjenom 8,44. Na istom fakultetu 1990. godine upisao sam i poslijediplomske studije, na Odsjeku za ratarstvo i u roku položio sve predviđene ispite sa prosječnom ocjenom 9,25.  Zbog ratnih dejstava na prostoru bivše Jugoslavije morao sam prekinuti studije sve do 1997. godine,...

2013SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Simeonovska, Emilija, Gadžo, Drena, Jovović, Z., Murariu, Danela, Kondic, Danijela, Mandić, D., Fetahu, S., Šarčević, H., Elezi, F., Prodanović, S., Rozman, L., Veverita, Efimia, Kolev, K., Antonova, Nadia, Thörn, EvaCollecting Local Landraces of Maize and Cereals in South Eastern Europe during 2009 and 2010Romanian agricultural research